863 Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.
Агентство Промышленных Новостей
мясо и молоко
cайт объединенного портала пищепрома Украины  
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко экспресс-диагностика рынка мясо и молоко маркетинг рынка мясо и молоко реклама мясо и молоко партнерам мясо и молоко ВХОД ДЛЯ КЛИЕНТОВ  
мясо и молокомясо и молокомясо и молокомясо и молокомясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко мясо и молоко мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко
мясо и молоко

Ресурсы портала
АПН (РУС)
AIN (ENG)
UKRFOOD
Сахар Украины
Спирт Украины
Вина Украины
Масло Украины
Укркондитер
Пиво Украины
ПРОД.ua
Табак Украины
2007-09-12Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока
Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.

Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.

Наступного року Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока в Україні. Нова цифра складе 12,0 млн. т. Це на 300 тис. т. (2,4%) менше, ніж планується на поточний рік.

Такі дані містяться в прогнозному балансі МінАПК, текст якого є в "ЕП". Слід зазначити, що показники 2007 р. також відображають негативну тенденцію - скорочення виробництва молока на 7%, до 12,3 млн. т., у порівнянні з 2006 р. При цьому споживання молока в наступному році з розрахунку на душу населення в порівнянні з 2007 р. скоротиться на 3 кг - до 341 кг. Саме такою і є мінімальна норма споживання, затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Скорочення виробництва молока в Україні пов'язане зі зменшенням поголів'я. Воно спостерігається протягом останніх декількох років, незважаючи на те, що державні дотації виробникам молока рік у рік значно збільшуються. При цьому слід зазначити, якщо торік закупівельна ціна на молоко впала до критичної оцінки 0,5 грн/л., то в нинішньому піднялася до рекордного рівня 2,0 грн/л. Однак, як бачимо, це не переломило негативну тенденцію. У нинішньому році, за словами учасників ринку, на ситуацію вплинула посуха, у результаті якої подорожчали фураж і комбікорми.

Втім, проблема насправді полягає не в тимчасових сезонних кризах. За даними заступника міністра агарної політики Петра Вербицького, в Україні 2,5 млн. корів перебуває в приватному секторі й тільки 0,8 млн. голів - у сільгосппідприємствах. У повній відповідності із засадами економічного розвитку саме приватні господарства мають високу собівартість виробництва й стають неконкурентними, у тому числі й у молочному тваринництві. Велике сільгосппідприємство, що має 1000 голів, звісно, закупить той самий комбікорм за меншу ціну, чим дрібний фермер, в якого 10-50 корів. Опт, як відомо, завжди дешевше. Тому з 7,3 млн. т молока, що в Україні виробили за 7 місяців поточного року, тільки 2,8 млн. т пішло на промислову переробку. Звідси й скорочення поголів'я корів. У свою чергу, це веде до збільшення імпорту молокопродуктів. Так, в 2006 р. в Україну ввезли 132 тис. т. молоко продукції, в 2007 р. імпорт прогнозується в обсязі 190 тис. т., в 2008 р. - 250 тис. т.

В Мінагрополітики стверджують, що майбутнє галузі за великим виробництвом молока на фермах з кількістю в 1000-2000 корів. Однак поки його розвиток іде значно меншими темпами, аніж скорочення поголів'я в приватному секторі. Заступник міністра Вербицький відзначає, що зараз молочне тваринництво стало інвестиційно привабливим. Як приклад він навів реалізацію інвестпроекту в Згуровському районі, що на Київщині, з будівництва комплексу на 1200 голів вартістю 108 млн. грн.. із розрахунковою продуктивністю 18 тис. т. молока в рік. За його словами, інвестор, що вклав кошти в даний проект, заявив про намір найближчим часом побудувати в Україні ще два таких комплекси.

В 2008 р. на держпідтримку тваринництву в цілому аграрне відомство планує направити з бюджету 1,5-1,8 млрд. грн. Однак, як уже говорилося, автоматичне збільшення розміру дотації не означає збільшення чисельності корів до 4,4 млн. голів, а річного виробництва молока до 20 млн. т. - як це записано в Державній програмі розвитку молочного тваринництва в Україні до 2015 р.

Коментуючи ситуацію директор компанії "Інтерагроінвест" (Київська обл., 1800 корів) Петро Петрук заявив "ЕП", що для зміни ситуації необхідно також надати виробникам молока доступ до дешевих кредитів і зберегти пільгове оподатковування у вигляді нульової ставки ПДВ. "Молочним тваринництвом ми займаємося ось вже 4 роки. Однак лише цього року зуміли вийти на прибуток", - сказав керівник "Інтерагроинвеста". За його оцінкою, в 2007 році рентабельність виробництва молока у великих господарствах становить у середньому 40%.

Ігор Воронцов, "Економічна правда"

Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.
Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.
На ту же тему:
Міністерство аграрної політики очікує на зменшення обсягів виробництва молока.